FEAPDA kongress Põhja-Makedoonias

26.-28. septembril toimus Põhja-Makedoonia pealinnas Skopjes 25. Euroopa Õpetajate Ühenduste Liidu (FEAPDA) kongress, mille teemaks oli “Kuulmispuudega õppurite ettevalmistus iseseisvaks eluks”. Osalejaid oli kokku 16 erinevast riigist, sealhulgas Eestist.

FEAPDA president Alison Weaver kõnet pidamas

Kongressi ettekanded keskendusid peamiselt kuulmispuudega õppurite sotsiaalse, emotsionaalse, psühholoogilise ja kognitiivse arenguga seonduvatele aspektidele; tutvustati viimase aja uuringuid antud vallas; räägiti võimalikest arengut pärssivatest riskiteguritest ning sellest, kuidas toetada kuulmispuudega laste/noorte iseseisvust ning kohandada õpetust, rehabilitatsioonitegevust ja lapsevanemate nõustamist vastavalt kaasaja vajadustele. Ühtlasi tutvustati põgusalt kuulmispuudega õpilaste hariduse hetkeolukorda Balkanimaades ning külastati Skopjes asuvat kutsekooli, milles õpivad ka kuulmispuudega õppurid.

Hetk kongressilt

Kongressi raames kohtusid FEAPDA liikmesorganisatsioonide esindajad muu hulgas ka Põhja-Makedoonia presidendi Stevo Pendarovskiga. Arutati kuulmispuudega laste hariduse ja kaasatuse ning võimaliku riikidevahelise koostööga seonduvaid küsimusi antud vallas. KLÕPSi esindas kohtumisel Raili Loit.

FEAPDA esindus Põhja-Makedoonia presidendi vastuvõtul

Pärast kongressi toimus traditsiooniline FEAPDA nõukogu koosolek, kus kinnitati organisatsiooni põhikirja muudatused ning otsustati järgmise kongressi korraldamise au anda meie seltsile. Järgmine kongress saab toimuma 2021. aastal Tallinnas.

Oli meeldiv ja huvitav kohtuda ning vahetada kogemusi kolleegidega üle Euroopa ja taas kord tõdeda, et  Eesti kuulmispuudega laste haridus ei ole omadega sugugi halval järjel.

Kongressi ettekannete tutvustusi saab lugeda FEAPDA kodulehelt, sealt leiab ka ülevaatliku pildigalerii: https://www.feapdacongress2019.org/

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.