Spreadthesign/Spread Share

12141810_1645756605707095_7837391264457624300_n

Spread Share – Spreadthesign sõnaraamatu jätkuprojekt

Alates 2015. aasta septembrist on KLÕPS Eesti-poolseks partneriks rahvusvahelises Erasmus+ programmi toel teostatavas projektis Spread Share, mis tegeleb kurtide laste õpetamise ja arendamisega seonduvate materjalide ja kogemuste jagamise veebikeskkonna loomisega ning rahvusvahelise viipekeelte sõnaraamatu Spreadthesign arendamisega. Projekti peakoordinaatoriks on Euroopa Viipekeele Keskus Rootsist ning lisaks KLÕPSile partneriteks erinevad õppeasutused ja kurtide ning rahvuslike viipekeeltega seotud organisatsioonid Leedust, Poolast, Saksamaalt, Itaaliast, Prantsusmaalt, Horvaatiast, Suurbritanniast, Austriast, Portugalist, Tšehhist ja Türgist. Tegemist on jätkuprojektiga varasematele Spreadthesign veebisõnastiku loomise ja arendamise projektidele, milles on alates 2011.aastast osalenudka Eesti.

sts_malmo_2015aSpread Share projektimeeskond avakoosolekul Rootsis

Spreadthesign on maailma mahukaim tasuta saadaval olev elektroonne viipekeelte sõnaraamat, milles on esindatud üle 24 erineva keele Euroopast ja mujalt maailmast. Praeguseks on sõnaraamatusse sisestatud üle 200 000 sõna/viipefaili, neist eesti viipekeeles veidi üle 15 000. Sõnaraamat sisaldab suurel hulgal nii erinevate ametite ja erialadega seonduvat spetsiifilist kui igapäevasuhtluseks ja üldhariduse omandamiseks vajalikku sõna- ning viipevara. Lisaks viibetele on sõnadele lisatud ka selgitavad videofailid, pildid, sõnaseletused ning helifailid sõnade häälduse õppimiseks.

Käesoleva projekti raames on muuhulgas plaanis lisada veebisõnastikku ka viipekeelne versioon Google kaardist, mis hõlmab vähemalt 1000 viipekeelset märksõna iga partnerriigi kohta.

Spread Share projekt kestab kuni 2018. aasta septembrini.

Sõnaraamatu leiab veebiaadressilt www.spreadthesign.com Nimetatud kodulehelt on võimalik laadida alla ka tasuta mobiilirakendus (https://play.google.com/store/apps/→ Spread Signs).

spread app2        Spread app                   Spreadthesign sõnaraamatu mobiilirakendus

 

Projekti toetab:

Erasmuslogo-810x250