Spreadthesign

@Charlie.Suz nebo blokuje receptory nikotinu. ma i zmirnovat fyzickou zavislost, s psychickou si kazdy musi poradit sam. Ja mela vedlejsi ucinky jen zivy sny, pak jsem ho brala jen rano a v pohode, sny zmizely. Ja ho brala jen mesic, pak uz jsem to zvladala sama. Bez champixu bych to nedala a z diskuznich skupin je hodne lidi co jim pomohl.

12141810_1645756605707095_7837391264457624300_nSpreadthesign on maailma mahukaim tasuta saadaval olev elektroonne viipekeelte sõnaraamat, milles on esindatud üle 25 erineva keele Euroopast ja mujalt maailmast. Praeguseks on sõnaraamatusse sisestatud üle 200 000 sõna/viipefaili, neist eesti viipekeeles veidi üle 15 000. Sõnaraamat sisaldab suurel hulgal nii erinevate ametite ja erialadega seonduvat spetsiifilist kui igapäevasuhtluseks ja üldhariduse omandamiseks vajalikku sõna- ning viipevara. Lisaks viibetele on sõnadele lisatud ka selgitavad videofailid, pildid, sõnaseletused ning helifailid sõnade häälduse õppimiseks.

Eesti on Spreadthesign veebisõnastiku loomise ja arendamise projektides osalenud alates 2011.aastast, viimatine projekt (Spread Share) lõppes 2018. sügisel ning see tegeles muuhulgas kurtide laste õpetamise ja arendamisega seonduvate materjalide ja kogemuste jagamise veebikeskkonna loomisega (https://spreadlesson.com/). Projekti peakoordinaatoriks oli Euroopa Viipekeele Keskus Rootsist ning lisaks KLÕPSile partneriteks erinevad õppeasutused ja kurtide ning rahvuslike viipekeeltega seotud organisatsioonid Leedust, Poolast, Saksamaalt, Itaaliast, Prantsusmaalt, Horvaatiast, Suurbritanniast, Austriast, Portugalist, Tšehhist ja Türgist.

Projektimeeskond 2018. aasta sügisel Rootsis koosolekul

Spread Share projekti raames lisati veebisõnastikku ka viipekeelne versioon Google kaardist, mis hõlmab vähemalt 1000 viipekeelset märksõna iga partnerriigi kohta.

2018. aasta sügisest sai alguse 3-aastane sõnaraamatu arendamise jätkuprojekt, mille käigus lisatakse sõnaraamatusse interaktiivsed 360° fotod.

Sõnaraamatu leiab veebiaadressilt www.spreadthesign.com Nimetatud kodulehelt on võimalik laadida alla ka tasuta mobiilirakendus (https://play.google.com/store/apps/→ Spread Signs).

spread app2        Spread app                   Spreadthesign sõnaraamatu mobiilirakendus

Spreadthesign sõnaraamatu arendamist toetab:

Erasmuslogo-810x250