Uus keeleõppe e-raamat

Äsja möödunud aasta lõpus valmis Kuulmispuudega Laste Õpetajate Seltsi eestvedamisel e-raamat „Päev lasteaias“. Materjal on mõeldud kurtide väikelaste ja nende vanemate igapäevasuhtluseks vajaliku keele- ja kommunikatsioonioskuse arendamiseks ning omavahelise suhtluse hõlbustamiseks. Tegemist on 2018. aasta lõpus ilmunud raamatu „Minu päev“ ( https://read.bookcreator.com/laSFKxrMRvaSZ6DPSKrlBdgT4SL2/69wVGx9zRaKxSW2AFgLMnQ) edasiarendusega, keskendudes seekord eelkõige lasteaia temaatikale.

Raamat järgib lasteaeda mineku ja seal viibimise tegevusloogikat ning sisaldab järgmisi põhiteemasid: kehaosad, sõidukid, värvid, küsisõnad, ajamõisted, nädalapäevad, numbrid, suurused, kujundid, esemed ja tegevused sise- ning välisruumides, ilm, aastaajad.

Sarnaselt möödunud aastal ilmunud raamatule on ka nüüdne väljaanne varustatud nii üksikviipeid/fraase kujutavate video- ja helifailidega kui tegevusvideotega, mis võimaldavad näha õpitavate üksikviibete kasutamist kontekstis. Lisatud sõnaline materjal võimaldab muu hulgas treenida ka lugemisoskust. Materjal on esimese raamatuga võrreldes mahukam, vanuseliselt veidi vanemate laste ja nende vanemate kommunikatsioonilistele vajadustele keskendunud ning selle võrra ka sisuliselt mõnevõrra keerukam.

Raamat on mõeldud eelkõige selleks, et laps ja lapsevanem saaksid ühiselt seda vaadata ja seeläbi paremat omavahelist kontakti luua. Raamatust leiab ka mitmeid vahvaid mänge ning harjutusi õpitava materjali kinnistamiseks.

E-raamatu „Päev lasteaias“ valmimist toetas Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, selle autoriteks on KLÕPSi liikmed Tiia Ojamets, Maret Õun, Aire Murd ja Raili Loit.

Raamatu leiab veebiaadressilt: https://read.bookcreator.com/1bF5TkrAo7_25m1MLZE1kkHbh64jiTVisEapfs-RHls/J7JiJKBaRYuABdP0qD7Pmw

Täname kõiki, kes raamatu valmimisele kaasa aitasid ning seda toetasid!

 

 

Vaata/kuula ka kajastusi:

Tasuta e-raamat aitab peredel viipekeeleoskust arendada

Intervjuu: Raili Loit – uus viipekeele õppimise e-raamat

https://raamatud.postimees.ee/6875065/uus-viipekeele-e-raamat-aitab-peredel-viipekeele-oskust-arendada?fbclid=IwAR20mVMax92hnAwjsYUwamCrlR6qfttDCzmwUZf2HrLQN_1jTT1IiF5vmRk

https://uudised.tv3.ee/et/eesti/uudis/2020/01/17/ilmus-uus-viipekeele-e-raamat/

 

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.